دبیرستان دولتی شهید کلاهدوزان(نوبت اول) ادره آموزش و پرورش ناحیه 2 اصفهان

6 نکته ای که هر ایرانی لازم است به فرزندش بیاموزد!

✍️دکتر مجتبی لشکر بلوکی

شش نکته ای که لازم دیدم به فرزندم بیاموزم و فکر می کنم هر ایرانی باید به فرزندش بیاموزد:

1. نسل قبلی به ما گفتند درس بخوان تا برای خودت کسی شوی. این حرف اشتباه است. درس خواندن خالی نه شعور می آورد و نه خوشبختی. این تجربه زندگی با تمام جوانب آن است که برایت شعور و خوشبختی می آورد.

وقتی می گویم زندگی یعنی همه چیز: از آشپزی بگیر تا دوچرخه سواری، از بستن چشم ها برای گوش دادن به یک موسیقی تا فوتبال گل کوچیک. از کار کردن در خیریه کوچک محله تان تا پیگیری سخنرانی های سران جهان در مجمع جهانی گروه بیست. درس خواندن خالی نه شعور می آورد و نه خوشبختی.

ادامه مطلب...

آزمون رغبت و توانایی شهاب

با سلام 
  
ضمن تشکر از دانش آموزان پایه هفتمی که نسبت به تکمیل آزمون رغبت و توانایی شهاب در زمان مقرر شرکت کرده اند.
لیست اسامی کلیه دانش آموزان شرکت کنندها - تایید شده نهایی ها - تایید نشدها وشرکت نکرده ها به شرح جدول ضمیمه شده می باشد.
لذا دانش آموزانی که شرکت کرده اند ولی هنوز تایید نشده اند مجددا به سایت مراجعه و ضمن پاسخ گویی به همه ی سوالهای نسبت به تایید نهایی اقدام کنند و دانش آموزانی که شرکت نکرده اند سریعا به سایت مراجعه ونسبت به انجام آزمون و تایید نهایی اقدام نمایند.


جدول مربوطه را از فایل ضمیمه دریافت کنید.
فایل های ضمیمه :

زمان تصمیم گیری

موقع خشم یا خوشحالی زیاد ؛ تصمیم نگیریم!
نتیجه یک تحقیق روان شناسی نشان داده که وقتی انسان هیجان‌ زده می‌شود، عقل و خِرد او به یک‌ سوم، افت پیدا می‌کند (چه مثبت و چه منفی، چه عاشق و چه عصبانی، پر از خشم و نفرت و یا محبت افراطی و ...).اگر فرد دارای IQ (ضریب هوشی) 180 هم باشد و جزو نوابغ هم محسوب شود، وقتی هیجان‌زده شود، ضریب هوشی‌ به 60 می‌رسد (نُرمالِ ضریب هوشی، 100 است)،
یعنی مثل یک آدم عقب‌مانده تصمیم می‌گیرد.

خونسردی، آرامش و متانت و تصمیم نگرفتن در لحظه های خشم و عصبانیت و یا عشق زیاد،
راهِ درست زندگی کردن
و موفق و خوشبخت شدن است.

اطلاعیه آزمون رشته ادبیات

با سلام:
   
به اطلاع می رساند  آزمون ورودی  رشته ادبیات وعلوم انسانی  پایه دهم دبیرستان های فرهنگ  استان ـ رأس ساعت ۹صبح  روز دوشنبه  هفته آینده   تاریخ ۲۸/ ۳/ ۹۷  برگزار خواهد شد ، داوطلبان جهت دریافت کارت ورود به جلسه از روز دوشنبه   ۲۱/ ۳/ ۹۷ لغایت  ۲۷/ ۳/ ۹۷    به سایت sanjesh.isfefu.ir  مراجعه کنند ،محل حوزه برگزاری آزمون روی کارت ورود به جلسه داوطلب  درج گردیده است ..
 
  

کاهش اضطراب


اضطراب امتحان نوعی خود مشغولی ذهنی است که با تردید فرد درباره توانایی های خود مشخص می شود و غالبا با شناخت منفی، عدم تمرکز حواس، واکنشهای جسمانی نامطلوب و افت تحصیلی همراه است.

 دلایل کلی اضطراب در زمان امتحان

  1. سخت گیریهای بیش از حد والدین: برای کسب نمره عالی و هشدار بیش از حد درباره امتحان.
  2. ترس و تهدید: هنگامی که والدین شرایط سختی را در ایام امتحانات برقرار می کنند و فرزند خود را از گرفتن نمره کم و یا عدم قبول شدن ترسانده و تهدید می کنند.
  3. والدین مضطرب: وجود اضطراب در والدین باعث انتقال آن به فرزند و تشدید اضطراب او در ایام امتحانات می شود.
  4. مقایسه کردن: هرگاه والدین یا معلمان دائما توانایی های فرد را با توانایی های فرد دیگر سنجیده و این امر با سرزنش همراه باشد، اعتماد به نفس فرد کم شده و بر اضطراب او افزوده می شود.
  5. پاداش نامناسب: زمانی که اطرافیان برای قبول شدن و یا گرفتن نمره عالی، پاداش بیش از حد در نظر می گیرند.
  6. انتظارات بیش از حد: گاهی اضطراب امتحان به این دلیل است که انتظارات والدین از فرزندان یا فرد از خود بیش از توانایی های اوست.

ادامه مطلب...

10 عادت دانش آموزان بسیار موفق


کلید موفقیت، مطالعه هوشمندانه است نه مطالعه زیاد و سخت. هرچه در آموزش خود، پیش بروید، به درستی این مطلب، بیشتر و بیشتر پی خواهید برد.

1- همه تکلیف و مطالعه خود را در یک جلسه تمام نکنید.

آیا همیشه، شب‌ها تا دیروقت به زور پلک‌های خود را باز نگه می‌دارید و وقت و انرژی صرف می‌کنید تا یاد بگیرید. اگر این طور است، زمان تغییر فرا رسیده است.

دانش‌آموزان موفق در پاره‌وقت‌های کوتاه مدت، مطالعه می‌کنند و به ندرت مطالعه خود را در یک یا دو جلسه انجام می‌دهند.

اگر می‌خواهید، دانش‌آموز موفقی باشید، باید یاد بگیرید، به طور منظم و پیوسته و در دوره‌های زمانی (پاره‌وقت‌های) کوتاه مدت مطالعه کنید.

ادامه مطلب...

روز دانش آموز

سیزده آبان که در مبارزه و قیام دانش آموزان متعهد و بیدار بر ضد رژیم شاه و حامیان آن به ویژه استکبار جهانی ریشه دارد، نشانه آن است که این قشر آگاه و متعهد، در راه رسیدن به اهداف والا و عظیم انقلاب اسلامی، چه در زمان طاغوت و چه پس از پیروزی شکوه مند انقلاب اسلامی، از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.

- نامگذاری روز دانش‌آموز

روز دانش‌آموز در ایران مصادف است با ۱۳ آبان هر سال. علت نامگذاری این روز، واقعه کشتار جمعی دانش‌آموزان تهرانی می‌باشد که به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی در صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در محوطه دانشگاه تهران جمع شده بودند. به منظور گرامی‌داشت این روز، ۱۳ آبان در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز دانش‌آموز نامگذاری شده است.

 

ادامه مطلب...

اطلاعیه آزمون ورودی پایه دهم

با سلام و آرزوی قبولی طاعات وعبادات

به اطلاع می رساند :
آزمون ورودی  پایه دهم دبیرستان های نمونه دولتی رأس ساعت ۹صبح  روز جمعه  همین هفته  تاریخ ۱۱/ ۳/ ۹۷ به طور همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد ، دواطلبان جهت دریافت کارت ورود به جلسه از روز   ۶/ ۳/ ۹۷ لغایت ۱۰/ ۳/ ۹۷  می بایست  به سایت  azmoon.medu.ir  مراجعه کنند.
محل حوزه برگزاری آزمون روی کارت ورود به جلسه داوطلب  درج گردیده است ، ضمنا از تاریخ ششم تا هشتم سایت مذکور جهت  ثبت نام نهایی داوطلبانی که نتوانستند  مبلغ ثبت نام  را پرداخت کنند وثبت نام آنها ناقص هست  فعال می باشد .
دانش آموزان پایه نهم روز دوشنبه ۷ خرداد پرینت کارت ورد به جلسه آزمون را قبل از ورود به جلسه امتحان،جهت تایید و مهر زدن به دفتر مدرسه تحویل دهند و پس از اتمام امتحان، کارت مهر شده را دریافت نمایند.

برای همه دانش آموزان عزیز آرزوی موفقیت دارم.
 ‎

فیلم آموزشی-علوم نهم

-

برنامه امتحانات نهایی دوم 97-96

ادامه مطلب...